Jump to Navigation

Intervija ar Maskavas PMA vadītāju Jekaterinu Mikušinu

Maskavas PMA vadītāja Jekaterina Mikušina
2005. gada novembrī Heidelberg Latvija sadarbībā ar Maskavas Heidelberg Print Media akadēmiju (PMA) organizēja kursus "Iespiedprocesu kvalitātes kontrole". Kursiem bija laba atsaucība Baltijas poligrāfistu vidu: visas vietas tika izpārdotas. Izmantojot izdevību sarunājāmies ar Maskavas Heidelberg PMA vadītāju Jekaterinu Mikušinu:

Vispirms noskaidrosim cik tad liela ir Maskavas PMA un kā tā darbojas?
Maskavas PMA ir daļa no Hiedelberg PMA tīkla, kas nu jau darbojas 12 dažādās vietās. Heidelberg PMA tika dibināta 2000. gadā un drīz pēc tam arī reģistrēta Maskavā. Es, kā projekta vadītāja, esmu vienīgais pastāvīgais darbinieks, bet mūsu pasniedzēji ir gan instruktori no Krievijas Heidelberg, gan poligrāfijas mācību iestādēm, gan tipogrāfijām.

Ko tieši jūs piedāvājat Latvijas publikai?
Mēs nekad neesam neko īpašu gatavojuši Latvijai, bet ir redzams, ka tas, ko gatavojam Krievijai, ir derīgs arī Baltijai. Mēs esam pārliecināti, ka mūsu piedāvājumā ir pats labākais, kas krievu valodā šobrīd ir iespējams. Mēs priecātos, ja Latvijā atrastos kāds pasniedzējs, kas varētu piedāvāt pasaules līmeņa mācību kursu savā noteiktā, specifiskā poligrāfijas laukā, krievu valodā, un par saprātīgu samaksu. Konkrēti šis kurss "Iespiedprocesu kvalitātes kontrole", manuprāt, ir jau pierādījis savu potenciālu, un mēs labprāt nākošgad atkal atbrauktu uz Rīgu, bet jūsu cilvēki var arī braukt pie mums uz Maskavu. Pareizāk vispirms būtu paskatīties pilnu kursu sarakstu www.heidelberg.ru mājas lapā. Vēl viena lieta ko varam piedāvāt ir tipogrāfijas procesu audits un darbinieku atestācija, Heidelberg Latvija varēs pastāstīt vairāk kas tas ir.

Cik bieži notiek kursi Maskavas PMA?
Notiek apmēram 2-3 kursi mēnesī. Varbūt tas nav daudz, bet jau ar to mums darba pietiek. Šobrīd nedomājam tik daudz par apjomu kāpināšanu, kā par kursu kvalitāti un tematiku.

Kā jūs veidojat savu kursu programmu?
Efektīvai apmācības sistēmai ir vajadzīgas trīs lietas: mācību tehniskā bāze, pasniedzēji un pieprasījums pēc speciālistiem. Krievijā šobrīd pastāv galvenokārt pieprasījums. Ar tehnisko bāzi un pasniedzējiem ir grūtāk. Mums Krievijā ir poligrāfijas augstskolas, bet vajadzīgi arī kvalifikācijas celšanas kursi. Te PMA ir īstajā vietā - tieši tāds formāts - viena, divas dienas, vai nedēļa ir tas, kas vajadzīgs nozarē strādājošiem. Pēc kursiem darbinieks var tūlīt efektīvi risināt konkrētus jautājumus, pateicoties jauniegūtajām zināšanām. Mēs nekonkurējam ar universitāti, un pie mums, arī nevar iegūt augstākās izglītības diplomu. Mūsu kursi ir par maksu, un, dabiski, ienākumiem ir jāsedz visi izdevumi. Mācību programmas sagatavo mūsu pasniedzēji, tās ir krievu valodā un radītas atbilstoši vietējām vajadzībām. Protams, mēs piedāvājam arī Vācijas programmu, bet tā ir dārgāka. Pasniedzēji brauc pie mums un mēs nodrošinām sinhrono tulkošanu.

Kā vērtējat Latvijas poligrāfistus?
Es nevaru izdarīt kaut kādus nopietnus secinājumus, bet tie, ko satikām kursos ir ļoti labi speciālisti. Vispār jau liekas, ka mūsu biznesam - poligrāfijas izglītībai, šeit varētu būt laba vieta, jo ir pieprasījums, un Latvijā nav poligrāfijas augstskolas. Cilvēki pietiekami labi saprot krievu valodu, bet pagaidām mūsu plānos nav nekas konkrēts attiecībā uz Baltiju. Ja Heidelberg Latvija uzņemsies iniciatīvu, tad mēs noteikti atradīsim optimālas sadarbības formas.

 
PMA
PMA

Print Media akadēmija jeb PMA ir Heidelberg mācību bāze, kas piedāvā gan produktu apmācību, gan dažāda cita veida zināšanas poligrāfijā. Lasīt vairāk par PMA

Link to Russian web page
Читайте на русском языке

Информация на русском языке на веб-сайте Гейдельберг СНГ. www.heidelberg.ru

© Heidelberger Druckmaschinen AG 

Heidelberg